سامانه نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

تبادل دانشجو با کشورهای چین، نیوزلند، استرالیا و افغانستان را در برنامه داریم

تاریخ انتشار : 1397/10/07
تعداد بازدید : 158

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در بحث بین المللی سازی دانشگاه های استان خراسان بزرگ؛ برقراری ارتباط و تعامل با کشورهای چین، نیوزلند، استرالیا و افغانستان به خراسان بزرگ و کلان منطقه ۹ آمایشی واگذار شده است؛ که دانشگاه بیرجند با کشور افغانستان و دانشگاه مشهد و دیگر دانشگاه ها با کشورهای استرالیا، نیوزلند و چین مکاتباتی خواهند داشت.

به گزارش وب دا؛ دکتر دارابی، در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های کلان منطقه ۹ که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد اظهار داشت:  این  نشست در راستای طرح تحول و نوآوری در نظام آموزش برگزار شد؛ که هر ماه یک بار در یکی از مراکز استان ها و شهرستان های استان خراسان بزرگ برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه علوم اعصاب یکی از ماموریتهای ویژه کلان منطقه ۹ در طرح تحول و نوآوری در آموزش به شمار می رود ابراز داشت: در این اجلاس  به اقدامات انجام شده و دریافت گزارش کارگروه بین المللی سازی و علوم اعصاب (نوروساینس) پرداخته شد.

دکتر دارابی بیان داشت: همچنین در این جلسه بحث بین المللی سازی دانشگاه های استان خراسان بزرگ(خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی) مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس دانشگاه های علوم پزشکی می توانند با دانشگاه های دیگر کشورها مکاتبات و مراوداتی در خصوص پذیرش و انتقال دانشجو داشته باشند.

دکتر دارابی متذکر شد: در این راستا برقراری ارتباط و تعامل با کشورهای چین، نیوزلند، استرالیا و افغانستان به خراسان بزرگ و کلان منطقه ۹ آمایشی واگذار شده است؛ که دانشگاه بیرجند با کشور افغانستان و دانشگاه مشهد و دیگر دانشگاه ها با کشورهای استرالیا، نیوزلند و چین مکاتباتی خواهند داشت.

وی اظهار داشت: تلاش داریم تا با دانشکده ها و دانشگاه های کشورهای عنوان شده در  تبادل دانشجو به موفقیت های خوبی دست پیدا کنیم که در این خصوص نیز بیشترین تلاش ما؛ پذیرش دانشجو از این کشورها در ایران است تا بتوانیم جایگاه علمی خود را به جهان معرفی کنیم.